Mostki w suskim parku zostały odnowione!

SSuski park to bez wątpienia jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Suchej Beskidzkiej. Atrakcyjność tego terenu doceniają nie tylko osoby, które idą tam by najzwyczajniej pospacerować, ale także miłośnicy przyrody. W ramach trwających prac remontowych zespołu zamkowo – parkowego odnowione zostały mostki i park przyzamkowy zyskał nowe jeszcze piękniejsze oblicze.

W październiku 2017 roku na terenie zespołu zamkowo-parkowego rozpoczęły się prace związane z remontem najcenniejszego i najokazalszego zabytku sztuki renesansowej w Małopolsce Zachodniej, Suskiego Zamku. Zakres wykonywanych prac obejmuje m.in. wymianę pokrycia dachowego wraz z obróbkami blacharskimi, konserwację kominów, wykonanie instalacji odgromowej, wykonanie elewacji z rekonstrukcją okładzin architektonicznych zewnętrznych, wykonanie izolacji przeciwwodnych i przeciwwilgociowych, utwardzenie dziedzińca zamkowego wraz z przebudową instalacji podziemnych, w tym kanalizacji deszczowej oraz odnowienie mostków w parku zamkowym i iluminację świetlną elewacji zamku. Część planowanych prac została już zrealizowana, w tym zakończono już odrestaurowanie mostków, które można podziwiać w suskim parku.

A już niebawem jesienią tego roku odrestaurowany zamek stanie się prawdziwą perełką i wizytówką Suchej Beskidzkiej i regionu.

S.Stopka